Portfel skórzany, który pasuje do dżinsów – poradnik dla panów

Wielu prawdziwych fanów dżinsów może to potwierdzić, że wkroczenie w świat mody denimowe równocześnie otwiera nową perspektywę na inne elementy stylizacji – jak paski, buty i kurtki. Ale nie ma akcesoriów bardziej symbiotycznych do surowego stylu dżinsów niż dobry, skórzany portfel. W przeciwieństwie do pasków i butów, portfel dosłownie staje się integralną częścią kieszeni dżinsów, stąd tak ważny jest odpowiedni jego dobór.

Całe szczęście, dzisiaj jest więcej niż kiedykolwiek producentów wykonujących skórzane portfele z myślą o entuzjastach dżinsów. Wybór jest tak dużo, iż próba zorientowania się, który portfel chcesz mieć dla siebie, może szybko stać się dość zniechęcającym zadaniem, dlatego dostarczamy Ci pomocny przewodnik, który da Ci wgląd w fakty potrzebne do podjęcia mądrej decyzji o zakupie.

 

Portfel skórzany: jaki jest Twój styl?

Pierwszą rzeczą, na którą należy się zastanowić, jest styl portfela. Czy chcesz eleganckiej prostoty, czy ma to być wyraźny dodatek, który będzie wyraźnie uzupełniać Twój styl? Czy chcesz nosić swój portfel na końcu metalowego łańcuszka, czy wolisz prostszy wygląd? I wreszcie, czy chcesz nosić portfel w tylnej kieszeni dżinsów, czy też będziesz trzymać go w torbie lub innej kieszeni?

Kiedy już to zrozumiesz i zharmonizujesz swój portfel z resztą swojego stylu, będziesz na dobrej drodze do znalezienia odpowiedniego portfela.

 

Konstrukcja portfela ze skóry

Budowa jest jednym z obszarów, który jest kluczowy w odróżnianiu dobrego od złego portfela. Po pierwsze, musisz zwrócić uwagę na szycie – dwie główne metody to:

  • szycie przy użyciu maszyny do szycia,
  • szycie ręczne.

 

Ogólnie szycie ręczne jest znacznie bardziej czasochłonne i ma mniejszy margines błędu. Jednak wiele mniejszych marek tworzących galanterię ze skóry z mniejszym doświadczeniem wykonuje projekty ze szwem ręcznym, a ten w niektórych przypadkach jest gorszy od szwów używanych przez maszyny bardziej doświadczonych producentów. Dokładnie zbadaj odstępy otworów wykonanych za pomocą szycia ręcznego i szukaj prostych, precyzyjnych linii w szyciu maszynowym.

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 30

4 thoughts on “Portfel skórzany, który pasuje do dżinsów – poradnik dla panów

  1. Mi osobiście bardzo podobają się duże portfele męskie. Modele najlepiej czarne lub z czekoladowego brązu. Takie fasony pasują nie tylko do jeansu, ale sprawdzają się również u mężczyzn eleganckich, ceniących smart casual.

  2. Wybrałam na prezent jedno z tych etui skórzanych. Przyszło ładnie zapakowane, paczka ok, ale mam pytanie o gwarancję. Jak to jest z tą wieczystą gwarancją na etui ze skóry szyte u Was? Macie własny zakład szewski i w razie czego naprawicie mi galanterię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top