jak dbać o portfel skórzany

Jak dbać o portfel skórzany?

Zadbana, dzięki regularnemu czyszczeniu i odpowiedniej pielęgnacji, która może służyć nam przez długie lata. Dlatego troska o odpowiednią kondycję skórzanego portfela jest tak istotna i przekłada się zarówno na jego dobry wygląd, jak również i wieloletnie użytkowanie. Oto kilka porad w jaki sposób na co dzień pielęgnować skórzane portfele.

Galanterię wykonaną ze skóry naturalnej cenimy za jej wysoką jakość i wytrzymałość. Dzięki klasyce skóra zawsze wygląda dobrze i jest ponadczasowa. Skórzane dodatki doskonale komponują się niemal z każdą stylizacją. Dzięki nim wyglądamy stylowo i klasycznie. Dla przykładu polecam odwiedzenie strony: https://www.belveder.com.pl/sklep/portfele/skorzane/ z galanterią skórzaną jednago z naszych projektantów Tadeusza Brzozowskiego. . 

Pielęgnacja na co dzień

jak czyscic portfelSkóra, podobnie jak nasza własna, z czasem może ulec mikrouszkodzeniom. Jest to efektem oddziaływania czynników atmosferycznych i warunków, w których ją przechowujemy. Ograniczenia niosą też przedmioty, wśród których ją przechowujemy. Jeśli nosimy portfel w torebce czy kieszeni wraz z ostrymi bądź silnie barwiącymi przedmiotami, możemy spodziewać się powstania rys, uszkodzeń czy przebarwień materiału. Niestety, takie uszkodzenia są praktycznie nieodwracalne. Ważne jest, aby przesadnie nie przeciążać portfela. Nadmiernie wypełniony portfel po jakimś czasie się odkształci i będzie wyglądał po prostu nieestetycznie.

czyszczenie portfela skórzanego

W jaki sposób pozbyć się zabrudzeń?

Jeżeli nasz portfel wykonany jest z klasycznej, niefarbowanej skóry, usunięcie zabrudzenia będzie można usunąć delikatną miksturą z wody i dodatku octu. Mieszankę należy nanosić na portfel miękką, delikatnie zwilżoną szmatką. W przypadku zabrudzeń z tłuszczu, najlepiej pozbyć się ich mieszanką z terpentyny i ubitego białka jaja kurzego. Ta metoda sprawdzi się również w przypadku skór bardzo delikatnych. Aby skóra na portfelu długo wyglądała dobrze, konieczna jest regularna konserwacja. Dzięki temu jest ona bardziej wytrzymała i mniej podatna na wchłanianie wilgoć. Poleca się do tego kremy do skóry naturalnej, najczęściej są to produkty zawierające wosk pszczeli. Wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut na pozbycie się zabrudzeń, zanim przejdziemy do nabłyszczania i natłuszczania materiału. Portfele skórzane można natłuszczać niewielką ilością wysokiej jakości pasty obuwniczej albo gliceryny, a następnie pastować do połysku. Z kolei oliwa z oliwek jest skuteczna w przypadku portfeli ze skóry lakierowanej i portfeli o ciemnym ubarwieniu. Portfele z kolorowej, barwionej skóry warto pielęgnować rozgrzanym woskiem pszczelim oraz terpentyną, wymieszanymi w podobnych proporcjach. Wiele zależy od tego, w jakim kolorze jest skóra. Jeśli portfel został wykonany ze skóry jasnej lub białej można spróbować wyczyścić zwykłą gumką do ołówków lub bezbarwną pastą do obuwia. W każdym przypadku do polerowania należy używać miękkiej ściereczki, najlepiej z flaneli. Przed kolejnym użyciem portfele powinny wyschnąć w przewiewnym miejscu.

W naszej ofercie znajdziesz całą gamę wyjątkowych skórzanych dodatków. Wybierz coś dla siebie i ciesz się jakością i trwałością klasyki.

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 30

5 thoughts on “Jak dbać o portfel skórzany?

  1. Zawsze zastanawiało mnie jak zakonserwować skórę na portfelach skórzanych, przecież ona ciągle się wyciera przez noszenie w kieszeniach. Taka konserwacja wydawała mi się bez sensu. Możliwe jednak, że się przekonam i przetestuję zaprezentowane przez Pana sposoby.

  2. O konserwacji portfeli mówi się mało, a przecież to bardzo często galanteria skórzana które również wymaga odpowiedniego podejścia. Bez dbałości właściciela zużywa się równie szybko co skórzane buty.

  3. DavidStyle – masz rację, ludzie zapominają że skórzane wyroby, które się konserwuje to nie tylko obuwie oraz torby skórzane, ale też portfele i inne drobne akcesoria. Wystarczy raz na 1 rok przeprowadzić konserwację, aby utrwalić kolor i blask ulubionej galanterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top