Paski skórzane – akcesorium ważniejsze niż się wydaje

Paski skórzane są noszone zarówno dla funkcji, jak i stylu. Pozornie małe akcesorium, może mieć zaskakująco duży wpływ na wrażenie, jakie wywołujesz. Mogą być jedynie kawałkiem ubrania, który łączy strój i dba o to, by spodnie się nie zsunęły lub też mogą stać się centralnym punktem całego ubioru. Niestety wielu mężczyzn nie wie nic więcej o paskach skórzanych, poza tym, że mają je w pasie. Czas to zmienić!

 

Czym jest pasek skórzany?

Zacznijmy od zdefiniowania tego, o czym mówimy. Pasek skórzany jest elementem odzieży, który przebiega wokół talii za pomocą naciągu, aby trzymać w konkretnym miejscu na ciele spodnie danej osoby. W tej definicji nawet kawałek sznurka może być pasem! Co ciekawe, pasek skórzany może też służyć do przenoszenia różnych rzeczy np. spójrz na Batmana i jego pas z narzędziami, lub kowboja, który decyduje się ukryć za pasem rewolwer. Jednak większość jest czysto dekoracyjna, a najlepszym tego uosobieniem są właśnie pasy skórzane.

 

Kiedy powinieneś nosić pasek skórzany?

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś nosić pas skórzany ze wszystkimi spodniami (w tym dżinsami), które mają szlufki. Po to one tam są! Pozostawienie ich bez paska może wyglądać na zaniedbanie. Z pewnością przy formalnych strojach, kiedy twoja koszula jest zawsze schowana, paski skórzane są absolutnie niezbędne. W przypadku bardziej swobodnych ubrań, możesz uciec się do pominięcia paska, ale w ten sposób możesz przegapić jego funkcjonalność: pamiętaj, że paski skórzane nie są wyłącznie dekoracyjne – pomagają utrzymać spodnie!

Aby zadbać o tę funkcję w przypadku braku pasa, możesz wybrać szelki jako stylową i zabawną alternatywę. Szelki są świetnym pomysłem na estetyczne ubranie dla mężczyzn o większych rozmiarach – będą skuteczniej przytrzymywać spodnie i zmniejszać luz w talii. Sprawiają też, że niski facet wygląda na nieco wyższego (a przynajmniej nie sprawia, że wygląda się na niższego – przełamując linię ciała tak, jak robią to paski).

Jedyne, czego nie chcesz robić, to nosić paska skórzanego i szelek za jednym zamachem: wygląda to wtedy tak, że albo nie wiesz, co robisz, albo po prostu naprawdę martwisz się, że Twoje spodnie Cię zawiodą.

Te i inne wyroby skórzane znajdziecie wkrótce w naszej ofercie hurtowni galanterii skórzanej.

 

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 30

3 thoughts on “Paski skórzane – akcesorium ważniejsze niż się wydaje

  1. Klasyczny piękny pasek to podstawa w garderobie każdego prawdziwego mężczyzny! Sam wydaję sporo na takie akcesoria i wiem że taka inwestycja jest warta ceny.

  2. Zgadzam się z Panem Adamem. Panowie nie dbają o takie elementy galanterii jak torby, plecaki czy buty skórzane. Są to niestety bardzo istotne szczegóły ubioru i warto mieć w swojej szafie przynajmniej jedną torbę czy pasek z prawdziwej skóry. Po za tym galanteria skórzana czy obuwie, nie muszą być bardzo drogie. Trzeba porostu wiedzieć gdzie ją kupić tanio.

  3. Adam, masz całkowitą rację. Nie rozumiem jak można oszczędzać na takiej galanterii skórzanej, jak torebki, nerki damskie na pas, czy plecaki. Ja ostatnio kupiłam jedną z tych nerek na pas, właśnie ze skóry naturalnej i wiem, że mam produkt na lata a nie jeden sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top