Dlaczego akcesoria skórzane są lepsze od tych z eko-skóry?

Niektórzy ludzie nie lubią kupować prawdziwych wyrobów skórzanych ze względu na swoje etyczne lub religijne podejście do używania produktów zwierzęcych, jednak dla większości ludzi prawdziwa skóra jest zawsze preferowana w stosunku do sztucznej skóry zwanej eko skórą. Eko skóra zazwyczaj wybierana jest po prostu dlatego, że jest tańsza lub łatwiejsza do znalezienia w danym kolorze lub stylu niż prawdziwa.

Skóra była używana od stuleci i w szerokim zakresie kultur, ponieważ ma kilka doskonałych właściwości, których nie oferują inne materiały. Choć dzisiaj dysponujemy technologią, która pozwala stworzyć klasyczny wygląd skóry syntetycznie, jeśli chodzi o nadanie jej wszystkich innych cech prawdziwej skóry, po prostu jeszcze nie mamy takiej możliwości. Oto niektóre z zalet prawdziwej skóry, które sprawiają iż eko skóra nie ma przy niej szansa.

 

Niezwykła wytrzymałość naturalnej skóry

Niezależnie czy chodzi o etui, które chroni Twój laptop podczas dojazdów do pracy, czy o coś, co ochroni Twoje dłonie podczas jazdy na motorze – możesz polegać na skórze. Motocykliści wiedzą o tym od zawsze, a my w świecie mody wciąż musimy na nowo odkrywać zalety galanterii wykonanej z dobrej, starej włoskiej skóry.

 

Skóra naturalna – im starsza, tym lepsza

Skóra:

  • rozciąga się,
  • tworzy zmarszczki,
  • blaknie,
  • teksturuje się

 

Ale to wszystko po prostu sprawia, że wygląda lepiej. Wygodne skórzane buty, które uformowały się na ciele, torebka ze skóry w stylu vintage lub portfel, który ma na sobie ślady wielu lat użytkowania, ale nie wykazuje oznak rozpadu, stare skórzane krzesło – te rzeczy wyglądają jak coś piękniejszego niż wtedy, gdy były całkiem nowe. Sztuczna skóra po prostu rozryw się i blaknie jak, jak każda inna tkanina, wyglądając na zniszczoną, a nie postarzaną. Kupowanie mebli, ubrań i akcesoriów wykonanych z prawdziwej skóry jest inwestycją, ponieważ w ten sposób zapewniasz sobie długie lata użytkowania rzeczy, które nie wyglądają na sfatygowane.

Poza tym, skóra jest naturalnym materiałem, który pozwala skórze oddychać, gdy się ją nosi, zamiast trzymać pot wewnątrz. Dlatego prawdziwe skórzane buty sprawdzają się znacznie lepiej niż inne syntetyczne materiały i dlatego czujesz się znacznie mniej spocony i w prawdziwym skórzanym płaszczu niż tym wykonanym z eko skóry.

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 30

5 thoughts on “Dlaczego akcesoria skórzane są lepsze od tych z eko-skóry?

  1. Każde akcesoria zrobione z naturalnej skóry są lepsze od tych z ekologicznych materiałów. Dla przykładu portfele, które jeśli są ze skóry prawdziwej zużywają się wolniej i dłużej zachowują elegancki wygląd, jak np. portfele w takich fasonach. Co innego portfele ze skóry eko, których miałam 3 w ciągu jednego roku i padały jedne po drugich.

  2. Generalnie galanteria skórzana, portfele, paski, torby wykonane z naturalnej skóry zawsze służą przez lata, a nawet całą wieczność. Bardzo dobre są wyroby skórzane Pani Lidii Kality, prowadzącej stronę dress-room.pl. Projektantka skupia się na plecakach damskich, ale możecie też zamówić u niej inne akcesoria skórzane.

  3. Ja zwracam uwagę na rodzaj skóry, chociaż podobają mi się też dodatki wykonane ze skóry syntetycznej. Jednak kwestia środowiskowa nie jest dla mnie obojętna 🙂 . Przykładem takich eleganckich produktów dla kobiet są modne plecaki damskie ze strony unumodels.pl, z których to mam drugi i jestem mega zadowolona już 4 miesiąc 🙂

  4. Dla mnie akcesoria typu paski, portfel, czy saszetka męska – muszą być wykonane ze skóry naturalnej. Nie wyobrażam sobie aby przykładowo takie wzory saszetek skórzanych, szyć z innego surowca niż skóra naturalna.

  5. Też tak myślę. Dodatkowo dodam, że skóra ekologiczna wcale nie jest lepsza dla środowiska naturalnego. Przykładowo taka aktówka skórzana rozkłada się przez 70 lat, natomiast wykonana z eko skóry ponad 500 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top