Jak połączyć pasek ze resztą stylizacji

Jak połączyć pasek ze resztą stylizacji?

Pasek skórzany spełnienia nie tylko rolę funkcjonalną, lecz także jest doskonałym dodatkiem do stylizacji. Może podkreślić klasę i styl, zwłaszcza jeżeli będzie noszony poprawnie i właściwie dobrany do rodzaju spodni. Dlatego tak ważne jest, aby tworząc stylizację z paskiem skórzanym stosować kilka istotnych wskazówek.

Spójność kolorystyczna to podstawa

Jednym z największych błędów w męskich stylizacjach jest brak spójności kolorystycznej. Skórzany pasek powinien być w tym samym lub zbliżonym kolorze co buty, pasek zegarka, teczka skórzana. Dotyczy to nie tylko formalnego outfitu, na przykład na uroczystą kolację czy spotkanie biznesowe, lecz również innych sytuacji. Niestety zasada ta bardzo często jest bagatelizowana lub pomijana. Dlatego zdarza się noszenie brązowego paska do czarnych butów. Aby zatem nie dopuścić się wpadki kolorystycznej warto mieć w swojej szafie co najmniej dwa paski w kolorze czarnym i brązowym. Jednak gama kolorystyczna pasków zależy przede wszystkim od pozostałych elementów garderoby. Niektórzy mężczyźni preferują paski szare, grafitowe lub granatowe, które również są bardzo eleganckie oraz stylowe.

Pasek niedopasowany do okazji

Wybierając się na daną uroczystość lub spotkanie należy przestrzegać pewnego dress code. Istotne jest tu również zadbanie o właściwy pasek, aby stylizacja wyglądała spójnie i schludnie. Jeżeli mamy do czynienia ze strojem wizytowym, wówczas można wybrać paski skórzane z klasyczną klamrą. Z kolei większe, ozdobne czy krzykliwe klamry z dodatkowym grawerowaniem dużo lepiej sprawdzają się w casualowych stylizacjach. W ten sposób można wyrazić swój styl, a także wyróżnić się. Natomiast paski z dużymi klamrami zupełnie nie pasują do formalnych okoliczności.

Źle dobrany rozmiar paska

Często pojawiającym się błędem jest noszenie paska w źle dobranym rozmiarze. Bardzo ważne jest, aby pasek pasował do rozmiarów spodni oraz sylwetki. Nie może być za długi, gdyż wygląda nieestetycznie. Oczywiście zbyt krótki pasek, zapinany na ostatnią dziurkę również wygląda bardzo źle. Zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą poprawnie dobrany pasek musi przejść przez dwie szlufki. W ten sposób zapewni komfort użytkownikowi, a jednocześnie będzie wyglądał doskonale. Przed zakupem paska skórzanego warto dokładnie poznać obwód swoich bioder, aby w ten sposób wybrać idealnie dopasowany produkt.

Noszenie zniszczonego paska

Należy bezwzględnie unikać noszenia przetartych oraz zużytych pasków. Wyglądają bardzo nieestetycznie, dlatego sprawiają, że wygląd staje się niechlujny oraz niedbały. Rozpadająca się futrówka, postrzępione boki lub przetarta klamra sprawia, że pasek wygląda fatalnie. Należy pamiętać, że większość osób, zwłaszcza tych, które znamy stosunkowo słabo – postrzegają nas przez pryzmat naszego wyglądu.

Dlatego niedopuszczalnym jest, aby udać się na spotkanie biznesowe, ważną kolację, uroczystość w zniszczonym pasku. Jednak wybierając skórzany pasek najwyższej jakości zyskuje się pewność, że produkt ten jest solidny, dzięki czemu będzie trwały. Wobec tego skórzany pasek to doskonała inwestycja na długie lata. Przy odpowiedniej pielęgnacji żywotność pasków skórzanych może się dodatkowo wydłużyć. Natomiast osoby, które noszą paski skórzane do każdego stroju, powinny zdecydować się na zakup ich większej ilości.

Z wykształcenia socjolog. Z zawodu właściciel 3 sklepów internetowych z akcesoriami oraz odzieżą dla kobiet i mężczyzn. Chętnie udzielam się w Social Mediach. Prowadzę profil na Instagramie poświęcony rzeczom handmade & DIY.
Posts created 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top