Skórzane torby podróżne – wady i zalety

Gdy mowa o skórzanych torbach podróżnych, można trafić na wiele zalet i wad tego wysokiej jakości rodzaju galanterii. Wadą, o której zwykle myśli się w pierwszej kolejności, jest ich kosztowna cena, szczególnie w porównaniu do bagażu wykonanego z innego rodzaju materiału. Okazuje się jednak, że nie tylko to – skórzany bagaż może być też cięższy niż inny rodzaj bagażu i ma bardzo określony wygląd. Te małe minusy jednak nie zniechęcają zwykle osób, które szukają najwyższej jakości wykonania, a na taką zawsze można liczyć gdy mowa o torbach wykonanych ze skóry naturalnej.

 

Zalety toreb podróżnych ze skóry naturalnej

Mimo iż odkryliśmy, że korzystanie ze skórzanego bagażu wiąże się z pewnymi wadami, jest też wiele bardziej istotnych korzyści. Większość toreb wykonanych ze skóry, oprócz luksusowego wyglądu samego bagażu, zapewnia wszystkie takie same funkcje, jak inne rodzaje bagażu, takie jak na przykład wiele przegródek do przechowywania różnych przedmiotów w bagażu.

Można również zauważyć, że uchwyt wielu skórzanych toreb jest zgrabnie wykonany, co dorzuca kolejny argument za funkcjonalnością i estetyką tego rodzaju galanterii. Stąd można mieć pewność, że skórzane torby zapewnią wszystko to, czego można oczekiwać od bagażu podróżnego. Dobrym przykładem tej funkcjonalności jest też skórzana torba na kółkach, co umożliwia wygodne jej przenoszenie.

Ponadto, jak wszyscy wiemy, skóra jest materiałem, który jest bardzo solidny i wytrzymały. Decydując się na torbę wykonaną ze skóry warto postawić na model, który ma zapinane na zamek kieszenie, w jakich można spokojnie umieścić dodatkowy gadżet lub inny mały przedmiot, który chce się mieć pod ręką. Oprócz tego, każda skórzana torba ma dużą przegrodę – co daje więcej miejsca na potrzebny bagaż.

 

Właściwa pielęgnacja skórzanej torby podróżnej

Jak widać z powyższego tekstu – dostępne obecnie na rynku torby skórzane są zdecydowanie warte uwagi. Jest jednak pewien ważny czynnik, którego nie można zignorować: jeśli chcesz używać skórzanej torby jak najdłużej – konieczne jest odpowiednie jej czyszczenie i konserwacja.

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 30

5 thoughts on “Skórzane torby podróżne – wady i zalety

  1. Ja kupuję tylko torby w hurtowniach lub od producentów takich jak Wy. Generalnie uważam, że trzeba szukać i szperać w necie. Torby skórzane można kupić naprawdę tanio, przykład to torbyhurt.pl, gdzie można zamówić torby totalnie tanie. Bo od 200zł za sztukę, pod warunkiem że macie firmę.

  2. Dla mnie torby skórzane wykonane z naturalnej skóry mają swój styl. Generalnie nie można zapominać, że o taką torbę trzeba umieć dbać, ciekawe sposoby pielęgnacji znalazłem na stronie firmy z preparatami do skór naturalnych – palc.com.pl. Jeśli ktoś jest dociekliwy, to ta lektura z pewnością się przyda.

  3. Dla mnie torby skórzane to nowy rodzaj barażu, który jest po prostu modny. Sam zdecydowałem się na zakup jednego z tych modeli torby skórzanej, ze wglądu na ich unikatowość, a nie funkcjonalne aspekty. Pakowne torby możecie zastępować walizkami, a takie torby ze skóry to prawdziwy rarytas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top