policarbon

Policarbon, podstawy o tym rodzaju tworzywa

Wybierając się w dłuższą podróż, musimy zadbać o odpowiednią walizkę. Dobra walizka, oprócz tego, że musi pomieścić wszelkie niezbędne rzeczy, powinna być przede wszystkim trwała i odporna na uszkodzenia. Oferta walizek na rynku jest bardzo szeroka, jednak nie wszystkie materiały są godne uwagi. Najtańsze, marketowe modele z cienkiego plastiku nie są dobrą inwestycją z perspektywy czasu. Lepiej wybrać coś trwalszego, co skutecznie zabezpieczy nasz bagaż i posłuży przez długie lata.

Gwarancja nienaruszonego bagażu podczas podróży

Policarbon, zwany również poliwęglanem to niezwykle twardy, wysokiej jakości materiał. Wybierany jest często jako tworzywo walizek. Jest to materiał dużo bardziej elastyczny od innych surowców. Policarbon to materiał odporny na odkształcenia, co jest jego ogromnym atutem. Nawet jeśli odkształcenie się pojawi, materiał szybko wróci do swojej poprzedniej formy. Bez obaw możemy zatem wziąć taką walizkę do samolotu, ponieważ zdarza się, że w czasie odbioru bagażu z lotniska, walizki docierają bardzo uszkodzone. Policarbon przetrwa nawet najgorsze warunki w luku bagażowym i nieostrożnie traktowanie ze strony pracowników lotniska. Ponadto będzie dumnie chronił zawartość walizki, zachowując estetyczny wygląd walizki. W walizkach wykonanych z tego tworzywa bez obaw można przewozić produkty delikatne czy podatne na zniszczenia. Policarbon sprawdza się więc idealnie w swojej roli.

policarbon policarbon

Niezwykle solidny i trwały materiał

Jeśli wybrałeś torbę podróżną lub walizkę z policarbonu istnieje największe prawdopodobieństwo, że nie uszkodzi się ona w podróży. Walizki z policarbonu sprawiają wrażenie bardzo odpornych na uszkodzenia i rzeczywiście takimi są. Dodatkową zaletą tego tworzywa jest fakt, że jest bardzo lekki, przez co walizka wykonana z niego jest bardzo wygodna w użytkowaniu i niezwykle praktyczna. Nawet będąc wypakowaną po brzegi, wciąż pozostanie znacznie lżejsza od walizek wykonanych z innych materiałów. Wysoka wytrzymałość i jakość walizek z policarbonu ma swoją cenę, jednak jest ona w pełni adekwatna do jakości.

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 29

3 thoughts on “Policarbon, podstawy o tym rodzaju tworzywa

  1. Takie walizki z policarbonu są niestety dość drogie. Sama wolę wybierać modele z płótna na których można dodawać naszywki. To nadaje walizkom stylu i niepowtarzalności.

    1. Kochana :). Obawiam się, że takiego zestawu z policarbonu nie kupisz! Niestety ale taki komplet walizek to spory wydatek, ale wart swojej ceny. Miałam kiedyś podobny zestaw, jak ten opisany powyżej, plus nawet dali mi gratis mały plecak na wycieczkę i całość służy mi do dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top