kaletnik

Kaletnik – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Niektóre profesje, które jeszcze niedawno uważane były za wymierające, są coraz bardziej cenione na rynku. Przykładem tego są usługi kaletnicze, czyli tworzenie i naprawa wyrobów ze skóry, takich jak torebki, buty, portfele czy paski.

Dlaczego warto naprawiać uszkodzoną galanterię?

Galanteria skórzana to przedmioty, za które zwykle trzeba zapłacić więcej pieniędzy. Ich uszkodzenie jest dość bolesne, ale nie oznacza, że trzeba je od razu spisać na straty. Fachowcem, który naprawi galanterię i pozwoli ponownie cieszyć się jej pięknem jest kaletnik. Dzięki swojej wiedzy i specjalistycznym narzędziom czy preparatom skutecznie poradzi sobie z różnego rodzaju przetarciami, pęknięciami czy uszkodzeniem zamka. Przywróci tym samym estetykę i funkcjonalność torebki, portfela czy paska.

Kaletnik to specjalista, który będzie w stanie pomóc Ci w rozmaitych sytuacjach i – o ile nie ma mowy o bardzo poważnych zniszczeniach – zwykle naprawi galanterię bez najmniejszych problemów. Usługi kaletnicze obejmują:

  • Naprawę galanterii skórzanej, plecaków czy toreb (w tym szycie, usuwanie przetarć i wiele innych działań);
  • Renowację galanterii, a więc usuwanie niedoskonałości i tym samym przywracanie piękna wyrobom;
  • wymianę  lub wszywanie suwaków i zapięć w różnego rodzaju torbach, portfelach, a nawet butach;
  • Skracanie i zszywanie pasków, dorabianie w nich dodatkowych dziurek;
  • Czyszczenie galanterii z najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Oszczędzanie przez naprawianie

Niektóre torebki czy portfele to wyroby o znacznej wartości, za które należy zapłacić kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Wyrzucając starą galanterię, trzeba ją czymś zastąpić – wiąże się to z bardzo dużym wydatkiem, który mocno obciąża budżet. Dlatego też usługi kaletnika są doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcą uniknąć niepotrzebnego wydatku.

Jest to rozwiązanie tym bardziej korzystne, że większość uszkodzeń i problemów można wyeliminować niewielkim kosztem, a uzyskany rezultat będzie imponujący. Efektem pracy doświadczonego kaletnika są używane buty, torebki, paski czy portfele, lecz w pełni sprawne i wyglądające jak świeżo kupione w sklepie.

Impregnacja galanterii skórzanej

Istotne dla kondycji elementów galanterii skórzanej jest regularne czyszczenie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów będzie można dłużej cieszyć się nienagannym wyglądem posiadanych przedmiotów. Profesjonalnego zabezpieczenia toreb, portfeli i innych wyrobów skórzanych może również dokonać kaletnik, chroniąc je tym samym przed kolejnymi uszkodzeniami. Fachowiec, korzystając ze specjalnych środków ochronnych, takich jak impregnaty, czyściwa i pasty, jest w stanie skutecznie zadbać o ich trwałość.

Z wykształcenia socjolog. Z zawodu właściciel 3 sklepów internetowych z akcesoriami oraz odzieżą dla kobiet i mężczyzn. Chętnie udzielam się w Social Mediach. Prowadzę profil na Instagramie poświęcony rzeczom handmade & DIY.
Posts created 50

10 thoughts on “Kaletnik – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top