torebki ze skóry

Dlaczego wybieram torebki ze skóry naturalnej?

Ostatnio koleżanka z pracy zachwyciła się moją torebką, która bardzo jej się spodobała. I zaczęłyśmy plotkować na temat damskiej galanterii. Okazało się, że nie może dobrać dla siebie stylowej torebki, co sezon musi kupować nową, bo poprzednia nie sprawdziła się w używaniu. Wiecie w czym tkwił cały sekret? Ja kupuję zawsze torebki z naturalnej skóry, ona nie. Oczywiście, każda z nas wybiera to, co jest dla niej idealne i pasujące, a ja po prostu taki mam styl i tyle. Powiem Wam tak jak koleżance za co kocham torebki z prawdziwej skóry i dlaczego takie właśnie wybieram.

Po środku: plecak i torba skórzana w jednym. Szyta przez Belveder: https://www.belveder.com.pl/sklep/torby-meskie/skorzane-zamszowe/

Po pierwsze –elegancki zapach

Wiem, że skóra syntetyczna potrafi być niemal identyczna w swej strukturze co naturalna. Ale są detale, które je zasadniczo od siebie różnią. I ja właśnie na te detale zwracam uwagę. Skóra naturalna kojarzy mi się zawsze z elegancją i dobrym stylem. Torebka, podobnie jak plecak z prawdziwej skóry to gadżet, który każdej mojej stylizacji dodaje właśnie elegancji, smaku i po prostu klasy. Może przy pierwszym spojrzeniu na torebkę nie odróżnię tej prawdziwej od syntetycznej, jednak gdy wezmę ją w rękę i powącham, nie mam wątpliwości. Naturalna skóra pachnie samą sobą i olejami którymi jest zaimpregnowana. Tego zapachu nie ma skóra syntetyczna, która dla mnie nie pachnie. To właśnie ten niepowtarzalny zapach sprawia, że jestem w stanie się niej zakochać. Nadaje takiej torebce niesamowitej elegancji i smaku, a co za tym idzie – również i mnie. Może jestem zakręcona na punkcie tego zapachu, ale nic nie poradzę, że z torebką ze skóry naturalnej czuję się jak prawdziwa dama. Wiem, torebka z prawdziwej skóry jest również cięższa i sztywniejsza. Ale dla mnie to akurat jej zaleta i ograniczenie żeby nie wkładać do niej miliona ciężkich rzeczy, bo raczej torebki o ciężarze górskiego plecaka nie zarzucę z gracją na ramię…

torby czarne

Po drugie – długowieczność

Poza tym nie ma co kryć, torebka ze skóry naturalnej jest długowieczna. Moja mama ma egzemplarze z 20-letnim stażem, które nadal wyglądają świetnie, właśnie dlatego że te torebki są uszyte z prawdziwej skóry. Owszem, po kilku latach na skórze pojawiają się załamania, ale one dodają jej stylu i charakteru. Dzięki temu, że torebka wykonana jest z naturalnej skóry wiem, że ona nadal będzie się sprawdzać, bo te załamania nie pękną , a skóra nie będzie się łuszczyć. Pewnie, że jak każdy „pracujący” materiał i skóra się wyciera, mięknie, ale to dodaje jej charyzmy, a nie świadczy o bliskim końcu jej „życia”. Za to też wybieram torebki z naturalnej skóry, bo jeśli pokocham swoją, nie chcę rozstawać się z nią z końcem sezonu. Jak pewnie każda z Was przywiązuję się do eleganckich dodatków i nie wyobrażam sobie nie mieć za rok torebki, która towarzyszyła mi w różnych sytuacjach, na którą zawsze mogłam liczyć, podczas deszczu czy w upale nie zawiodła mnie.

Dziś to jedynie kilka słów na uzasadnienie moich torebkowych wyborów. Nie musisz oczywiście ich podzielać, ale która z Was nie lubi poczuć się damą?

Z wykształcenia socjolog. Z zawodu właściciel 3 sklepów internetowych z akcesoriami oraz odzieżą dla kobiet i mężczyzn. Chętnie udzielam się w Social Mediach. Prowadzę profil na Instagramie poświęcony rzeczom handmade & DIY.
Posts created 50

7 thoughts on “Dlaczego wybieram torebki ze skóry naturalnej?

  1. Ja wybieram tylko i wyłącznie torebki ze skóry naturalnej! Nie raz zawiodłam się na jakości skóry syntetycznej – ekologicznej i jestem zdania, że lepiej wydać więcej i cieszyć się jakością oraz wyglądem torebki skórzanej!
    PS. zapraszam Państwa na mój poradnik o torbach szkolnych, również ze skóry naturalnej!

  2. A co powiecie na takie plecaki dla kobietz zamiast torebki ze skóry? Ja akurat mam sklep z takim asortymentem i bardzo sobie chwalę plecaki. Generalnie zauważyłam, że kobiety coraz częściej je wybierają, za to u nas w Polsce ciężko o producenta.

  3. Zastanawiam się dlaczego tak mało robi się torebek damskich z kolorowej skóry. Szukam czerwonej torebki damskiej ze skóry naturalnej i jest to zadanie niemożliwe. Tym bardziej, że ma to być wizytowe puzdereczko.

  4. Jestem ciekawa Waszego zdania na temat wykonanie torebek z CCC. Noszę torebkę ze sklepu CCC już 2 lata i nic się z nią nie dzieje. Nie jest to skóra naturalna 1 gatunku, raczej to jakaś mielona skóra, ale wytrzymałość jest naprawdę spora.

  5. Torebki torebkami, ale przede wszystkim uwielbiam plecaki! Nie dość, że to najwyższa jakość to dodatkowo można wprost powiedzieć, że są niezwykle dobrze dopasowane do wielu okazji czy strojów 😉 po prostu są lepsze, ot co. Bardziej porządne i jakościowe. Szczególnie polecam sklepy z plecakami damskimi w Szczecinie bo jak na razie dorwałam tam najlepsze propozycje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top