torebki ze skóry

Dlaczego wybieram torebki ze skóry naturalnej?

Ostatnio koleżanka z pracy zachwyciła się moją torebką, która bardzo jej się spodobała. I zaczęłyśmy plotkować na temat damskiej galanterii. Okazało się, że nie może dobrać dla siebie stylowej torebki, co sezon musi kupować nową, bo poprzednia nie sprawdziła się w używaniu. Wiecie w czym tkwił cały sekret? Ja kupuję zawsze torebki z naturalnej skóry, ona nie. Oczywiście, każda z nas wybiera to, co jest dla niej idealne i pasujące, a ja po prostu taki mam styl i tyle. Powiem Wam tak jak koleżance za co kocham torebki z prawdziwej skóry i dlaczego takie właśnie wybieram.

Po pierwsze –elegancki zapach

Wiem, że skóra syntetyczna potrafi być niemal identyczna w swej strukturze co naturalna. Ale są detale, które je zasadniczo od siebie różnią. I ja właśnie na te detale zwracam uwagę. Skóra naturalna kojarzy mi się zawsze z elegancją i dobrym stylem. Torebka, podobnie jak plecak z prawdziwej skóry to gadżet, który każdej mojej stylizacji dodaje właśnie elegancji, smaku i po prostu klasy. Może przy pierwszym spojrzeniu na torebkę nie odróżnię tej prawdziwej od syntetycznej, jednak gdy wezmę ją w rękę i powącham, nie mam wątpliwości. Naturalna skóra pachnie samą sobą i olejami którymi jest zaimpregnowana. Tego zapachu nie ma skóra syntetyczna, która dla mnie nie pachnie. To właśnie ten niepowtarzalny zapach sprawia, że jestem w stanie się niej zakochać. Nadaje takiej torebce niesamowitej elegancji i smaku, a co za tym idzie – również i mnie. Może jestem zakręcona na punkcie tego zapachu, ale nic nie poradzę, że z torebką ze skóry naturalnej czuję się jak prawdziwa dama. Wiem, torebka z prawdziwej skóry jest również cięższa i sztywniejsza. Ale dla mnie to akurat jej zaleta i ograniczenie żeby nie wkładać do niej miliona ciężkich rzeczy, bo raczej torebki o ciężarze górskiego plecaka nie zarzucę z gracją na ramię…

torby czarne

Po drugie – długowieczność

Poza tym nie ma co kryć, torebka ze skóry naturalnej jest długowieczna. Moja mama ma egzemplarze z 20-letnim stażem, które nadal wyglądają świetnie, właśnie dlatego że te torebki są uszyte z prawdziwej skóry. Owszem, po kilku latach na skórze pojawiają się załamania, ale one dodają jej stylu i charakteru. Dzięki temu, że torebka wykonana jest z naturalnej skóry wiem, że ona nadal będzie się sprawdzać, bo te załamania nie pękną , a skóra nie będzie się łuszczyć. Pewnie, że jak każdy „pracujący” materiał i skóra się wyciera, mięknie, ale to dodaje jej charyzmy, a nie świadczy o bliskim końcu jej „życia”. Za to też wybieram torebki z naturalnej skóry, bo jeśli pokocham swoją, nie chcę rozstawać się z nią z końcem sezonu. Jak pewnie każda z Was przywiązuję się do eleganckich dodatków i nie wyobrażam sobie nie mieć za rok torebki, która towarzyszyła mi w różnych sytuacjach, na którą zawsze mogłam liczyć, podczas deszczu czy w upale nie zawiodła mnie.

Dziś to jedynie kilka słów na uzasadnienie moich torebkowych wyborów. Nie musisz oczywiście ich podzielać, ale która z Was nie lubi poczuć się damą?

Z wykształcenia socjolog. Z zawodu właściciel 3 sklepów internetowych z akcesoriami oraz odzieżą dla kobiet i mężczyzn. Chętnie udzielam się w Social Mediach. Prowadzę profil na Instagramie poświęcony rzeczom handmade & DIY.
Posts created 23

6 thoughts on “Dlaczego wybieram torebki ze skóry naturalnej?

  1. Ja wybieram tylko i wyłącznie torebki ze skóry naturalnej! Nie raz zawiodłam się na jakości skóry syntetycznej – ekologicznej i jestem zdania, że lepiej wydać więcej i cieszyć się jakością oraz wyglądem torebki skórzanej!
    PS. zapraszam Państwa na mój poradnik o torbach szkolnych, również ze skóry naturalnej!

  2. A co powiecie na takie plecaki dla kobietz zamiast torebki ze skóry? Ja akurat mam sklep z takim asortymentem i bardzo sobie chwalę plecaki. Generalnie zauważyłam, że kobiety coraz częściej je wybierają, za to u nas w Polsce ciężko o producenta.

  3. Zastanawiam się dlaczego tak mało robi się torebek damskich z kolorowej skóry. Szukam czerwonej torebki damskiej ze skóry naturalnej i jest to zadanie niemożliwe. Tym bardziej, że ma to być wizytowe puzdereczko.

  4. Jestem ciekawa Waszego zdania na temat wykonanie torebek z CCC. Noszę torebkę ze sklepu CCC już 2 lata i nic się z nią nie dzieje. Nie jest to skóra naturalna 1 gatunku, raczej to jakaś mielona skóra, ale wytrzymałość jest naprawdę spora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top