szycie torebek ze skóry

Szycie torebek ze skóry

Szycie torebek ze skóry jest procesem żmudnym, ale bardzo ekskluzywnym. Posiadanie ręcznie uszytej torebki jest od zawsze synonimem luksusu. Mogą być to projekty na indywidualne zamówienie. Osoby, które zajmują się szyciem torebek posiadają ponadprzeciętne umiejętności i muszą wykazywać niezwykłą precyzję w działaniu. Aby torebki cechowały się pięknem oraz trwałością, na etapie produkcji nie może być popełniony żaden najmniejszy błąd.

Projekt

Pierwszym elementem tego procesu jest wymyślenie projektu, czasem według indywidualnych potrzeb klienta. Obecnie powstaje mnóstwo nowoczesnych torebek damskich, które pozostają ponadczasowe. Projektanci cały czas prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, aby zaspokoić nawet najskrytsze marzenia klientek. Drugim etapem produkcji jest powstanie szablonów. Tutaj projektanci przelewają swoje marzenia i inspiracje na papier i dokładnie zaznaczają rozmieszczenie poszczególnych elementów. Do szablonów projektanci dołączają także szczegółowy instruktaż, który zawiera informacje o takich detalach jak szwy, wielkość czy kolorystyka danej torebki. Tak szczegółowy szablon z wieloma cennymi wskazówkami trafia na produkcję.

torebki ze skóry

Przygotowanie skóry na torebkę

Przechodząc do szycia, w pierwszej kolejności elementy torebek muszą zostać narysowane na już wcześniej kawałkach materiału. Następnie nadchodzi etap obrabiania skóry. Wszystko po to, aby poszczególne elementy świetnie się ze sobą komponowały. Każdy detal musi być odpowiednio wyszlifowany, żeby uzyskać pożądaną strukturę. Bardzo często stosuje się także zabezpieczenia w postaci specjalnych preparatów – dzięki temu skóra jest odporna na różne czynniki środowiskowe i dana torebka cechuje się zdecydowanie większą wytrzymałością. W ostatnim etapie szycia zakłada się zamki, rączki czy paski. Jeśli wszystkie czynności zostaną wykonane precyzyjnie i fachowo, to efekt finalny na każdym robi piorunujące wrażenie.

Torebki damskie szyte ręcznie to niebanalna propozycja dla Pań, które uwielbiają otaczać się pięknymi rzeczami.

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 29

9 thoughts on “Szycie torebek ze skóry

  1. Uważam, że szycie torebek na zamówienie ma sens tylko w przypadku osób które wiedzą czego chcą. Wydatek rzędu 400zł za torbę skórzaną nie należy do najmniejszych. Taka torba oczywiście będzie służyła przez lata, albo i może będzie nie do zdarcia, ale czy chcemy mieć jeden model torebki na całe życie? Sama lubię zmieniać torebki i wcale nie muszą być skórzane. Wolę kupić 3-4 torebki damskie niż jedną ze skóry naturalnej szytą na zamówienie. Ostatnio znalazłam blog który rzeczowo opisuje walory takich torebek – http://obuwie-galanteria.pl/, zapraszam jeżeli ktoś szuka dodatkowych informacji.

  2. Dobry tuto-rial. My myślimy o otwarciu własnej szwalni, własnie dla torebek skórzanych. Aktualnie nasze modele są importowane z Wielkiej Brytanii, ale chcielibyśmy rozwinąć się o torebki ze skóry szyte w Polsce. Nasze torebki skórzane znajdziecie pod tym linkiem, serdecznie zapraszam i liczę na Waszą ocenę.

  3. Mam torebkę diesla, stara jak świat i ze sztucznej skory, cała się zlasowała. Mogę wysłać ten oryginał jako wzor, można z niej użyć wszystkie ozdoby i zameczki i mam tez skore.
    Jaki jest proces zamówienia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top