impregnat do skóry

Impregnat do skóry

Skóra jest jednym z najstarszych materiałów używanych do wytwarzania nie tylko butów, ale także torebek czy portfeli. Właściwe zadbana może służyć przez wiele lat, zachwycając swoim wyglądem. Dowiedz się jakie wyjątkowe właściwości może jej nadać impregnat do skóry.

Skóra — materiał, który posłuży lata

Skóra jest materiałem przez wielu uważana za najbardziej ekskluzywny. Współcześnie możemy wyróżnić dwie jej podstawowe odmiany. Pierwsza to materiał naturalny, a więc pochodzenia zwierzęcego. Jest on niezwykle elastyczny, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowuje się do użytkownika. Produkty wykonane ze skóry naturalnej są szczególnie chętnie wybierane w przypadku obuwia. Doskonałe dopasowanie do stopy sprawia, że możemy chodzić w nich przez cały dzień bez ryzyka powstania nieprzyjemnych otarć. Jeżeli dodatkowo obuwie jest perfekcyjnie wyprofilowane, to uchronimy się także przed puchnięciem nóg. Drugim rodzajem jest skóra ekologiczna, która jest tańszym zamiennikiem tej naturalnej, mimo że wyglądają podobnie.

Co to jest skóra ekologiczna

Czym jest skóra ekologiczna? To nic innego jak tworzywo sztucznego. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości współcześnie nie wynaleziono jeszcze materiału, który mógłby zastąpić produkt naturalny. Warto zdawać sobie z tego sprawę, szczególnie kiedy zależy nam na zakupie wysokiej jakości przedmiotu. Bardzo często sprzedawcy korzystają bowiem z niewiedzy swoich klientów i na pytanie, czy produkt wykonany jest ze skóry, uzyskujemy odpowiedź, że tak tylko ekologicznej. Mimo już wizualnie rzeczywiście zazwyczaj nie ma różnicy, to użytkowanie jest zupełnie inne.

Wybierz odpowiedni impregnat do skóry

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup produktu wykonanego z materiału naturalnego czy ekologicznego, warto zadbać także o impregnat do skóry. Jakie ma on właściwości? Wszystko zależy od tego, jaki kupimy. Na rynku dostępne są impregnaty do skóry, które zabezpieczają ją nie tylko przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, ale także powstawaniem zabrudzeń.

Z wykształcenia kaletnik. Z zawodu ekspert w dziedzinie galanterii skórzanej oraz odzieży i obuwia skórzanego.
Posts created 30

10 thoughts on “Impregnat do skóry

  1. Drogie Panie, jeśli jeszcze nie macie idealnego impregnatu do skóry, to polecam ze swojej strony środki do skóry naturalnej – Palc. Może zabrzmi to jak reklama, ale jestem stałym klientem tej marki jeśli chodzi o moje wyroby ze skóry, mam ich sporo, ale sporo też wiem 🙂
    Jeśli wspominam swoje doświadczenia z czyszczeniem to na preparatach Psalc-a zawiodłem się może 1/na 20 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top