Wielu ludziom od dawna przypadają do gustu meble pokryte skórą. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ takie elementy umeblowania stanowią eleganckie oraz klasyczne dodatki do salonów i innych pomieszczeń. Nic więc dziwnego, że wiele sklepów meblowych osiąga bardzo dobre rezultaty sprzedaży mebli wykonanych ze skóry.
Spora liczba ludzi kupuje meble skórzane, ale niestety nie wszyscy wiedzą, że takie produkty należy w odpowiedni sposób pielęgnować, aby zapewniały atrakcyjny wygląd i charakteryzowały się trwałością przez wiele lat użytkowania. Warto więc zainteresować się podstawowymi zasadami pielęgnacji, dzięki którym nawet po wielu latach meble będą wyglądać tak samo jak w dniu, w którym zostały kupione.
Skórzane meble w domu ze zwierzętami
Osoby trzymające w domu zwierzęta powinny bardzo dobrze zastanowić się nad kupnem mebli wypoczynkowych otoczonych skórą. Problemem jest to, że takie meble nie są wcale łatwe w utrzymaniu. Można kupić specjalne legowisko dla pas lub kota, ale nie mamy pewności, że spodoba mu się ono bardziej niż kanapa. Wystarczy krótka chwila, aby na skórze powstały głębokie rysy, które trudno jest usunąć.
Nie tylko zwierzęta, ale również dzieci mogą doprowadzić do uszkodzenia mebli skórzanych. Oznacza to, że lepiej jest poczekać z zakupem kanapy skórzanej aż dzieci dorosną.
Właściwe czyszczenie i konserwacja to podstawa
Skóra na meblach wymaga regularnego czyszczenia w celu likwidacji tłuszczu oraz brudu, który na niej zalega. Warto więc korzystać z preparatów pochodzących od najlepszych producentów, takich jak na przykład firma Palc, aby zapewnić swoim meblom wieloletnią trwałość i estetyczny wygląd. Na szczęście na polskim rynku działa wiele różnych sklepów, które oferują swoim klientom wysokiej jakości środki do pielęgnacji skóry, dzięki którym jakość czyszczenia stoi na wysokim poziomie.
Oczywiście podczas czyszczenia istotne jest, aby skupić się na miejscach, które są najczęściej użytkowane. Chodzi więc o siedziska, oparcia i podłokietniki. Warto również zainwestować w tłuszcz do skóry naturalnej, dzięki któremu można zaimpregnować materiał po jego wyczyszczeniu. Pozwoli to na stworzenie powłoki chroniącej skórę przed wieloma niekorzystnymi czynnikami. Specjalna pasta do skóry lub oleje wcierane w nią, zapewniają doskonała ochronę przed wysuszeniem.
Inne ważne informacje
Istotne są również warunki panujące w pomieszczeniu, w którym znajduje się kanapa. Należy pamiętać, że suche powietrze oraz wysokie temperatury działają negatywnie na skórę, dlatego w pomieszczeniu w którym znajduje się taki mebel, powinna być utrzymywana odpowiednio wysoka wilgotność powietrza.
Warto przyswoić zasady dotyczące pielęgnacji produktów skórzanych. Dzięki temu można sobie pozwolić na posiadanie wymarzonych mebli, które są nie tylko wygodne, ale również świetnie komponują się z różnymi wnętrzami. Dobrą wiadomością jest to, że wiele sklepów posiada w swoich ofertach różne rodzaje, rozmiary oraz kolory mebli, z których każdy znajdzie produkt dopasowany do własnych oczekiwań.
Zastanawiam się czy macie środki do pielęgnacji takiej skóry bawolej: belveder.com.pl/skora-bawola-wolowa-buffalo-czyszczenie-pielegnacja-cechy. Szukam sklepu który sprzeda mi mleczko lub balsam, który będzie ładnie podtrzymywał kondycję skóry i przede wszystkim nie zepsuje pięknego efektu tory.
Ja zastanawiam się czy taką teczkę skórzaną można by konserwować tłuszczem do obuwia?
Dokładnie mam na myśli model pokazany na tym blogu panitorbalska.com. Jaki byłby koszt zakupienie ewentualnych preparatów do pielęgnacji tego typu skóry naturalnej?
Przydatny wpis. Niewiele jest w internecie na temat środków do pielęgnacji skóry naturalnej.Mi z pomocą przyszedł też ten poradnik z Forum Mieszkaniowego:
naszepokoje24.pl. Może i Wam się do czegoś przyda. Udanej Lektury.
Palc to akurat znana mi forma. ze względu na to że czyścimy ich środkami nasze meble biurowe :).
Pozdrawiam z oto-praca.pl.
Takie meble, podobnie z reszta jak inne wyroby skórzane, to zakup na lata. Pod warunkiem, że ktoś jest świadomy faktu, że trzeba o nie dbać! Nie nic gorszego niż zakup wypoczynku za 10k złotych bez świadomości że skórę naturalną, trzeba odpowiednio nawilżać i czyścić systematycznie.